Joe Goldberg Indoor tournament 2011 Results
Results
Tournament rules on home page upper left hand corner Monday Feb. 21, 2011
TIME
HOME TEAM
SCORES
AWAY TEAM
7:00- 7:14
Oceanside Res.
0-2
NY Olympiacos 3rd
7:15- 7:29
AC Glen Cove Res.
0-3
Mineola Portuguese Res.
7:30- 7:44
NY Irish Rovers Res.
1-4
NY Polet 2nd
7:45- 7:59
O.B. Fenerbahce Res.
2-0
Oceanside Res.
8:00- 8:14
NY Olympiacos 3rd
1-1
AC Glen Cove Res.
8:15- 8:29
Mineola Portuguese Res.
1-0
NY Irish Rovers Res.
8:30- 8:44
NY Polet 2nd
3-1
Oceanside Res.
8:45- 8:59
NY Olympiacos 3rd
1-0
O.B. Fenerbahce Res.
9:00- 9:14
NY Irish Rovers Res.
1-0
AC Glen Cove Res.
9:15- 9:29
Mineola Portuguese Res.
2-0
NY Polet 2nd
9:30- 9:44
AC Glen Cove Res.
0-4
O.B. Fenerbahce Res.
9:45- 9:59
Garden City O-30A
0-4
Oceanside O-30A
10:00- 10:14
Polonez O-30A
0-0
Lindenhurst O-30A
10:15- 10:29
NY Polet O-30A
1-2
Lake Grove O-30A
10:30- 10:44
Garden City O-30A
0-1
Istria O-30A
10:45- 10:59
Oceanside O-30A
1-1
Polonez O-30A
11:00- 11:14
Lindenhurst O-30A
1-0
NY Polet O-30A
11:15- 11:29
Lake Grove O-30A
1-2
Garden City O-30A
11:30- 11:44
Istria O-30A
1-2
Oceanside O-30A
11:45- 12:00
Polonez O-30A
2-1
NY Polet O-30A
Tuesday | Feb. 22, 2011 | ||
TIME | HOME TEAM | SCORES | AWAY TEAM |
7:00- 7:14 | Polonia O-40 | 2-1 | Oceanside O-40 |
7:15- 7:29 | NY Pancyprians O-40 | 0-2 | Astoria Rudar O-40 |
7:30- 7:44 | Lindenhurst O-40 | 4-0 | Polonia O-40 |
7:45- 7:59 | Astoria Rudar O-40 | 1-0 | Polonez O-40 |
8:00- 8:14 | Polonia O-40 | 4-2 | NY Pancyprians O-40 |
8:15- 8:29 | Oceanside O-40 | 0-1 | Lindenhurst O-40 |
8:30- 8:44 | Polonez O-40 | 1-0 | NY Pancyprians O-40 |
8:45- 8:59 | Astoria Rudar O-40 | 1-4 | Oceanside O-40 |
9:00- 9:14 | Lindenhurst O-40 | 1-2 | Polonez O-40 |
9:15- 9:29 | Long Island Juventus 2nd | 1-0 | SS Cosma Damiano 2nd |
9:30- 9:44 | Friends 2nd | 0-0 | Astoria Rudar 2nd |
9:45- 9:59 | College Point Flames 2nd | 1-2 | Farmingville 2nd |
10:00- 10:14 | NY West Indies Utd. 2nd | 0-3 | SS Cosma Damiano 2nd |
10:15- 10:29 | Long Island Juventus 2nd | 2-3 | Farmingville 2nd |
10:30- 10:44 | Astoria Rudar 2nd | 0-0 | College Point Flames 2nd |
10:45- 10:59 | SS Cosma Damiano 2nd | 1-0 | Friends 2nd |
11:00- 11:14 | NY West Indies Utd. 2nd | 2-1 | Long Island Juventus 2nd |
11:15- 11:29 | Friends 2nd | 1-0 | College Point Flames 2nd |
11:30- 11:44 | Astoria Rudar 2nd | 0-3 | Farmingville 2nd |
11:45- 12:00 | Friends 2nd | 3-0 | NY West Indies Utd. 2nd |
Wednesday | Feb. 23, 2011 | ||
TIME | HOME TEAM | SCORES | AWAY TEAM |
7:00- 7:14 | Port Jefferson O-30B | 3-0 fft | Queens Liberty Utd O-30B |
7:15- 7:29 | West Babylon O-30B | 3-1 | Baldwin O-30B |
7:30- 7:44 | Jamaica Bulls O-30B | 2-4 | Long Island Gaels VSP O-30B |
7:45- 7:59 | Queens Liberty Utd O-30B | 3-0 fft | West Babylon O-30B |
8:00- 8:14 | Long Island Gaels VSP O-30B | 0-0 | Port Jefferson O-30B |
8:15- 8:29 | Baldwin O-30B | 1-0 | Jamaica Bulls O-30B |
8:30- 8:44 | West Babylon O-30B | 1-1 | Port Jefferson O-30B |
8:45- 8:59 | Queens Liberty Utd O-30B | 0-3 fft | Baldwin O-30B |
9:00- 9:14 | Jamaica Bulls O-30B | 0-3 fft | Long Island Gaels VSP O-30B |
9:15- 9:29 | Brentwood LIPAC 3rd | 2-2 | South Shore 3rd |
9:30- 9:44 | NY Polet 3rd | 1-0 | NY Hota Bavarians 3rd |
9:45- 9:59 | Stony Brook 3rd | 0-0 | SS Cosma Damiano 3rd |
10:00- 10:14 | Long Island Juventus 3rd | 1-0 | Brentwood LIPAC 3rd |
10:15- 10:29 | South Shore 3rd | 1-1 | NY Polet 3rd |
10:30- 10:44 | Stony Brook 3rd | 1-1 | NY Hota Bavarians 3rd |
10:45- 10:59 | SS Cosma Damiano 3rd | 2-2 | Brentwood LIPAC 3rd |
11:00- 11:14 | South Shore 3rd | 2-2 | Long Island Juventus 3rd |
11:15- 11:29 | Brentwood LIPAC 3rd | 1-1 | Stony Brook 3rd |
11:30- 11:44 | NY Hota Bavarians 3rd | 3-2 | SS Cosma Damiano 3rd |
11:45- 12:00 | NY Polet 3rd | 2-0 | Long Island Juventus 3rd |
Thursday | Feb. 24, 2011 | ||
TIME | HOME TEAM | SCORES | AWAY TEAM |
7:00- 7:14 | Mineola Portuguese 1st | 2-0 | FSC College Point 1st |
7:15- 7:29 | Oceanside 1st | 0-2 | NY Irish Rovers 1st |
7:30- 7:44 | Istria 1st | 1-2 | Mineola Portuguese 1st |
7:45- 7:59 | FSC College Point 1st | 0-1 | NY Irish Rovers 1st |
8:00- 8:14 | Oceanside 1st | 2-1 | Istria 1st |
8:15- 8:29 | NY Irish Rovers 1st | 0-0 | Mineola Portuguese 1st |
8:30- 8:44 | FSC College Point 1st | 0-3 | Oceanside 1st |
8:45- 8:59 | NY Irish Rovers 1st | 0-1 | Istria 1st |
9:00- 9:14 | Mineola Portuguese 1st | 1-1 | Oceanside 1st |
9:15- 9:29 | Istria 1st | 3-1 | FSC College Point 1st |
9:30- 9:44 | O.B. Fenerbahce USA 1st | 4-0 | Jamaica Portuguese 1st |
9:45- 9:59 | Real Caribe 1st | 1-1 | AC Glen Cove 1st |
10:00- 10:14 | Forest Park 1st | 1-4 | O.B. Fenerbahce USA 1st |
10:15- 10:29 | Jamaica Portuguese 1st | 0-0 | Real Caribe 1st |
10:30- 10:44 | Forest Park 1st | 1-0 | AC Glen Cove 1st |
10:45- 10:59 | O.B. Fenerbahce USA 1st | 0-0 | Real Caribe 1st |
11:00- 11:14 | AC Glen Cove 1st | 0-2 | Jamaica Portuguese 1st |
11:15- 11:29 | Real Caribe 1st | 0-2 | Forest Park 1st |
11:30- 11:44 | AC Glen Cove 1st | 1-1 | O.B. Fenerbahce USA 1st |
11:45- 12:00 | Jamaica Portuguese 1st | 1-3 | Forest Park 1st |
Friday | Feb. 25, 2011 | ||
TIME | HOME TEAM | Scores | AWAY TEAM |
7:00- 7:14 | Long Island Juventus 3rd | 2-1 | Stony Brook 3rd |
7:15- 7:29 | NY Hota Bavarians 3rd | 1-1 | South Shore 3rd |
7:30- 7:44 | SS Cosma Damiano 3rd | 1-0 | NY Polet 3rd |
7:45- 7:59 | Long Island Juventus 3rd | 1-0 | NY Hota Bavarians 3rd |
8:00- 8:14 | NY Polet 3rd | 0-2 | Stony Brook 3rd |
8:15- 8:29 | NY Hota Bavarians 3rd | 1-3 | Brentwood LIPAC 3rd |
8:30- 8:44 | South Shore 3rd | 0-1 | SS Cosma Damiano 3rd |
8:45- 8:59 | Brentwood LIPAC 3rd | 2-1 | NY Polet 3rd |
9:00- 9:14 | Stony Brook 3rd | 3-1 | South Shore 3rd |
9:15- 9:29 | SS Cosma Damiano 3rd | 2-1 | Long Island Juventus 3rd |
9:30- 9:44 | Oceanside Res. | 1-4 | NY Irish Rovers Res. |
9:45- 9:59 | Mineola Portuguese Res. | 1-2 | NY Olympiacos 2nd |
10:00- 10:14 | NY Polet 2nd | 2-0 | AC Glen Cove Res. |
10:15- 10:29 | O.B. Fenerbahce Res. | 2-1 | NY Irish Rovers Res. |
10:30- 10:44 | Oceanside Res. | 1-6 | Mineola Portuguese Res. |
10:45- 10:59 | NY Olympiacos 2nd | 1-0 | NY Polet 2nd |
11:00- 11:14 | O.B. Fenerbahce Res. | 2-2 | Mineola Portuguese Res. |
11:15- 11:29 | AC Glen Cove Res. | 1-8 | Oceanside Res. |
11:30- 11:44 | NY Irish Rovers Res. | 0-2 | NY Olympiacos 2nd |
11:45- 12:00 | NY Polet 2nd | 0-0 | O.B. Fenerbahce Res. |
Saturday | Feb. 26, 2011 | ||
TIME | HOME TEAM | Scores | AWAY TEAM |
9:30- 9:44 | NY Pancyprians O-40 | 0-1 | Lindenhurst O-40 |
9:45- 9:59 | Astoria Rudar O-40 | 2-3 | Polonia O-40 |
10:00- 10:14 | Oceanside O-40 | 2-1 | NY Pancyprians O-40 |
10:15- 10:29 | Polonez O-40 | 0-2 | Polonia O-40 |
10:30- 10:44 | Lindenhurst O-40 | 1-2 | Astoria Rudar O-40 |
10:45- 10:59 | Polonez O-40 | 3-0 | Oceanside O-40 |
11:00- 11:14 | Long Island Gaels O-30B | 1-0 | Lindenhurst O-40 |
11:15- 11:29 | Polonia O-40 | 4-0 | West Babylon O-30B |
11:30- 11:44 | Oceanside O-40 | 0-1 | Baldwin O-30B |
11:45- 11:59 | NY Pancyprians O-40 | 3-0 fft | Queens Liberty Utd O-30B |
12:00-12:14 | Astoria Rudar O-40 | 3-0 fft | Jamaica Bulls O-30B |
12:15- 12:29 | Polonez O-40 | 0-1 | Port Jefferson O-30B |
12:30- 12:44 | Baldwin O-30B | 7-2 | Long Island Gaels VSP O-30B |
12:45- 12:59 | Jamaica Bulls O-30B | fft | Queens Liberty Utd. O-30B |
1:00- 1:14 | Baldwin O-30B | 0-2 | Port Jefferson O-30B |
1:15- 1:29 | West Babylon O-30B | 3-0 fft | Jamaica Bulls O-30B |
1:30-1:44 | Long Island Gaels VSP O-30B | 3-0 fft | Queens Liberty Utd. O-30B |
1:45- 1:59 | |||
2:00- 2:14 | O.B. Fenerbahce 1st | 4-1 | Mineola Portuguese 1st |
2:15- 2:29 | Istria 1st | 0-0 | Forest Park 1st |
2:30- 2:44 | NY Irish Rovers 1st | 4-2 | Real Caribe 1st |
2:45- 2:59 | Oceanside 1st | 0-1 | AC Glen Cove 1st |
3:00- 3:14 | FSC College Point 1st | 0-2 | Jamaica Portuguese 1st |
3:15- 3:29 | Real Caribe 1st | 0-4 | Istria 1st |
3:30- 3:44 | Forest Park 1st | 1-1 | NY Irish Rovers 1st |
3:45- 3:59 | Oceanside 1st | 2-3 | O.B. Fenerbahce 1st |
4:00- 4:14 | AC Glen Cove 1st | 1-1 | FSC College Point 1st |
4:15- 4:29 | Jamaica Portuguese 1st | 1-1 | Mineola Portuguese 1st |
4:30- 4:44 | Lindenhurst O-30A | 3-1 | Lake Grove O-30A |
4:45- 4:59 | Istria O-30A | 0-4 | Polonez O-30A |
5:00- 5:14 | Garden City O-30A | 0-1 | NY Polet O-30A |
5:15- 5:29 | Oceanside O-30A | 4-2 | Lindenhurst O-30A |
5:30- 5:44 | Lake Grove O-30A | 0-3 | Polonez O-30A |
5:45- 5:59 | NY Polet O-30A | 0-3 | Istria O-30A |
6:00- 6:14 | Lindenhurst O-30A | 1-1 | Garden City O-30A |
6:15- 6:29 | Oceanside O-30A | 4-1 | Lake Grove O-30A |
6:30- 6:44 | Istria O-30A | 4-2 | Lindenhurst O-30A |
6:45- 6:59 | Polonez O-30A | 3-0 | Garden City O-30A |
7:00- 7:14 | NY Polet O-30A | 0-2 | Oceanside O-30A |
7:15- 7:29 | Lake Grove O-30A | 2-3 | Istria O-30A |
7:30- 7:44 | SS Cosma Damiano 2nd | 2-4 | College Point Flames 2nd |
7:45- 7:59 | Astoria Rudar 2nd | 1-0 | Long Island Juventus 2nd |
8:00- 8:14 | Farmingville 2nd | 0-1 | Friends 2nd |
8:15- 8:29 | College Point Flames 2nd | 1-2 | NY West Indies Utd. 2nd |
8:30- 8:44 | SS Cosma Damiano 2nd | 3-0 | Astoria Rudar 2nd |
8:45- 8:59 | Long Island Juventus 2nd | 0-1 | Friends 2nd |
9:00- 9:14 | NY West Indies Utd. 2nd | 1-1 | Astoria Rudar 2nd |
9:15- 9:29 | Farmingville 2nd | 2-0 | SS Cosma Damiano 2nd |
9:30- 9:44 | College Point Flames 2nd | 0-1 | Long Island Juventus 2nd |
9:45- 9:59 | Farmingville 2nd | 2-1 | NY West Indies Utd. 2nd |
Sunday | February 27,2011 | |||
HOME TEAM | SCORES | AWAY TEAM | ||
PLAYOFFS OVER 30 B & OVER 40 | ||||
Game 1 | 11:00- 11:20 | 1st Place O-30B | 4th Place O-40 | |
Game 2 | 11:25- 11:45 | 1st Place O-40 | 4th Place O-30B | |
Game 3 | 11:50- 12:10 | 2nd Place O-40 | 3rd Place O-30B | |
Game 4 | 12:15- 12:35 | 2nd Place O-30B | 3rd Place O-40 | |
Game 5 | 12:40- 1:00 | Winner Game 1 | Winner Game 3 | |
Game 6 | 1:05-1:25 | Winner Game 2 | Winner Game 4 | |
Game 7 | 1:35- 1:55 | Winner Game 5 | Winner Game 6 | |
PLAYOFFS OVER 30-A | ||||
Game 1 | 2:00- 2:20 | 4th Place O-30A | 5th Place O-30A | |
Game 2 | 2:25- 2:45 | 3rd Place O-30A | 6th Place O-30A | |
Game 3 | 2:50- 3:10 | 2nd Place O-30A | 7th Place O-30A | |
Game 4 | 3:15- 3:35 | 1st place O-30A | Winner Game 1 | |
Game 5 | 3:40- 4:00 | Winner Game 3 | Winner Game 2 | |
Game 6 | 4:10- 4:30 | Winner Game 4 | Winner Game 5 | |
PLAYOFFS 1st RESERVE/ 2nd/ 3rd | ||||
Game 1 | 4:35- 4:55 | Highest 1st Place Team | Lowest Wild Card Team | |
Game 2 | 5:00- 5:20 | Next Highest 1st Place Team | Next Lowest Wild Card Team | |
Game 3 | 5:25- 5:45 | Highest 2nd Place Team | Next Lowest 2nd Place Team | |
Game 4 | 5:50- 6:10 | 3rd Highest 1st Place Team | Lowest 2nd Place Team | |
Game 5 | 6:15- 6:35 | Winner Game 1 | Winner Game 3 | |
Game 6 | 6:40- 7:00 | Winner Game 2 | Winner Game 4 | |
Game 7 | 7:10- 7:30 | Winner Game 5 | Winner Game 6 | |
PLAYOFFS 1st DIVISION | ||||
Game 1 | 7:35- 7:55 | Winner 1st Place Group A | 4th Place Group B | |
Game 2 | 8:00- 8:20 | Winner 1st Place Group B | 4th Place Group A | |
Game 3 | 8:25- 8:45 | 2nd Place Group B | 3rd Place Group A | |
Game 4 | 8:50- 9:10 | 2nd Place Group A | 3rd Place Group B | |
Game 5 | 9:15- 9:35 | Winner Game 1 | Winner Game 3 | |
Game 6 | 9:40- 10:00 | Winner Game 2 | Winner Game 4 | |
Game 7 | 10:10- 10:30 | Winner Game 5 | Winner Game 6 |
1st Division Group A | OVER 30 B | OVER 40 | |
FSC College Point | Baldwin | Astoria Rudar | |
Istria | Jamaica Bulls | Lindenhurst | |
Mineola Portuguese | Long Island Gaels VSP | NY Pancyprians | |
NY Irish Rovers | Port Jefferson | Oceanside | |
Oceanside | Queens Liberty United | Polonez | |
West Babylon | Polonia | ||
1st Division Group B | |||
AC Glen Cove | Over 30-A | ||
Forest Park | Garden City | ||
Jamaica Portuguese | Istria | ||
O.B. Fenerbahce | Lake Grove | ||
Real Caribe | Lindenhurst | ||
NY Polet | |||
Oceanside | |||
Polonez | |||
Reserve Group A | 2nd Group B | 3rd Group C | |
AC Glen Cove | Astoria Rudar | Brentwood LIPAC | |
Mineola Port. | College Point Flames | Long Island Juventus 3rd | |
NY Irish Rovers | Farmingville | NY Hota Bavarians | |
NY Olympiacos | Friends | NY Polet 3rd | |
NY Polet | Long Island Juventus 2nd | SS Cosma Damiano 3rd | |
Oceanside | NY West Indies United | South Shore | |
O.B. Fenerbahce | SS Cosma Damiano 2nd | Stony Brook |